Cytryna

jest najlepszym naturalnym środkiem antyseptycznym. Oczyszcza krew i pozostałe organy wewnętrzne, w szczególności nerki, wątrobę i układ pokarmowy.
 
Sok z cytryny eliminuje toksyny, dzięki czemu jest dobrym przyjacielem ludzkiej skóry i wartościowym sprzymierzeńcem w zapobieganiu infekcjom. Jest źródłem energii i przyspiesza przemianę materii. Jest używana pomocniczo w  leczeniu reumatyzmu, artretyzmu i schorzeń żylnych.
 
 
Witaminy: B, C i P.
 
Minerały: wapń, miedź, żelazo, magnez i potas
 
 
Wyniki ostatnich badań pokazują, że cytryna ma silne właściowości detoksykacyjne. Naukowcy z amerykańskiej uczelni Johns Hopkins Bloomberg School of Medicine, udowodnili, że dodanie do szklanki wody soku cytryny i wyeksponowanie jej na światło słoneczne eliminuje z niej szkodliwe bakterie i drobnoustroje (np. Eschrichia Coli). Dzieje się tak dlatego, że cytryna zawiera psolaren, który działa oczyszczająco. Obecnie, w krajach, które cierpią z powodu niedoboru czystej wody, najbardziej poplarną metodą jej pozyskiwania jest dezynsekcja słoneczna: woda wlana do plastikowego pojemnika jest wystawiona na operowanie Słońca na 6 godzin, lub światła na 48h. Przy użyciu cytryny czas ten skraca się do 30 minut. Metoda ta niestety nadal nie likwiduje nowowirusów, bardzo groźnych dla ludzkiego układu pokarmowego.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.